YKS


Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) – Temel Yeterlilik Testi (TYT) – Alan Yeterlilik Testi (AYT) 

2018 yılından itibaren yüksek öğretim kurumlarına geçişte iki aşamalı yeni sınav sistemi uygulanmaktadır.

Yeni sınav sistemi ile:

* Ders grupları yerine ders başarılarını ölçmek

* Puanların eşit koşularda elde edilmiş ve karşılaştırılabilir ölçütlerde olmasını sağlamak

* Puan türlerini sadeleştirmek

* Analiz-Sentez düzeyinde birden çok kazanım bilgisi içeren soruların sorulması

amaçlanmıştır.

Niçin biz?

Bugüne kadar uygulanan toptancı, kolaycı alışagelmiş bu anlayışla sınav hazırlığı yapan kurumlar her yıl olduğu gibi bu ve bundan sonraki yıllarda da öğrencilerde hayal kırıklığı yaratacaktır.

Kurumumuz Liselere Giriş Sınavı (LGS) alanındaki üstün başarı ve iddiasını TYT ve AYT sınavlarında da sürdürecektir. Kurumumuz ciddi bir hazırlık ve planlama dönemi sonunda bireysel başarıları öne çıkarıp, ders başarılarını arttırarak öğrenciyi amaçladığı hedefe ulaştırmanın heyecan ve gururunu yaşamak istemektedir. Kurumumuzun en önemli ve değerli unsuru öğrencilerimizin geleceklerini tesadüflere bırakmak istemiyoruz.

Siz de “ İnsan seçimlerinin bir sonucudur.” özdeyişine katılın ve “Geleceği tahmin etmenin en iyi yolu onu yaratmaktır.” ilkesini şiar edinmiş kurumumuzlar yarınlarınızı başarılı ve mutlu kılın.

Öğretim Kadromuz:

Öğretim Kadromuz İstanbul’da mesleki başarısı en yüksek öğretmenlerden oluşmaktadır. Öğretmenlerimizin tamamı okul ve kurslarda zümre başkanlığı, kurs merkezi ve özel ders bürosu işletmeciliği deneyimine sahiptir.